Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
 cz sk en de 

nosreti special transportnosreti special transportHistorie firmy NOSRETIVznik NOSRETI a.s. se datuje ke dni 17. prosince 1990, kdy pan Jaroslav Nosräti jako fyzická osoba zahájil svou činnost  v oblasti servisu a prodeje chladniček a mrazniček. Následné rozšíření činnosti v této oblasti o spolupráci se zahraničními výrobci umožnilo Jaroslavu Nosrätimu vstoupit kapitálově do akciové společnosti ČSAD SPECIALTRANSPORT OSTRAVA, a.s. (r. 1995), což se završilo získáním 100 % akcií společnosti s více jak čtyřicetiletou tradicí přeprav největších a nejtěžších nákladů v ČR (r. 2000).

 

Součástí této společnosti byla i dceřiná pobočka Specialtransport SK s.r.o. na Slovensku. Vložením firmy Jaroslav Nosräti do akciové společnosti SPECIALTRANSPORT NOSRETI, a.s. v roce 2000 byla zakončena etapa  sbližování těchto firem a nově vzniklá firma byla přejmenována na NOSRETI a.s.

 

S příchodem ekonomické krize přistoupila společnost z důvodu úsporných opatření k ukončení maloobchodní činnosti v rámci vlastních prodejen „Elektrodům Nosreti“, a to v Brně, Ostravě a Břeclavi.

 

Za účelem rozložení rizika v období hospodářské krize společnost v roce 2009 odštěpila svůj nemovitý majetek do samostatné společnosti NOSRETI reality a.s. Tato společnost spravuje a pronajímá nemovitý majetek přibližně devadesáti nájemcům a vytváří další investiční záměry. V roce 2013 uvedla do provozu nový nájemní dům s komerčními prostory v Praze.

 

V roce 2015 došlo za účelem zefektivnění a dalšího rozvoje obou základních činností firmy, kterými bylo poskytování služeb v oblasti dopravy těžkých a nadrozměrných nákladů (divize Specialtransport) a prodej a servis chladicí techniky, gastrotechniky a tepelných čerpadel (divize Velkoobchod), k rozdělení firmy, když divize Velkoobchod byla vložena do společnosti NOSRETI velkoobchod s.r.o.

 

NOSRETI a.s.  tak po rozdělení poskytuje služby v oblasti dopravy těžkých a nadrozměrných nákladů, společnost NOSRETI velkoobchod s.r.o. pokračuje ve velkoobchodním  prodeji  a servisu chladicí techniky, gastrotechniky a tepelných čerpadel. Při prodeji využívá i svůj vlastní e-shop.V prodejně v Ostravě-Mariánských Horách provozuje i maloobchod převážně s chladicí technikou.

 

 

Současnost

 

Obě společnosti mají  ve svých odvětvích na trhu dominantní  postavení a  jejich tržby vykazují rostoucí trend. Společnost NOSRETI a.s. disponuje po rozdělení vlastním kapitálem 44 mil.Kč, hodnota vlastního kapitálu společnosti NOSRETI velkoobchod s.r.o. činí cca 62 mil.Kč. Obě společnosti si  velmi váží svých nadstandardních vztahů s obchodními partnery, které jsou  ze strany obou společností garantovány nejen vysokým vlastním kapitálem, ale také umem a bohatými zkušenostmi zaměstnanců obou společností.

 

Jediným vlastníkem obou společností je pan Jaroslav Nosräti, který je jediným vlastníkem i společnosti NOSRETI reality a.s., společnosti Vinařství NOSRETI s.r.o.  a přes společnost NOSRETI a.s. i slovenské společnosti  NOSRETI SK s.r.o. Všechny tyto firmy  s jediným vlastníkem panem Jaroslavem Nosrätim jsou označovány jako NOSRETI GROUP.
Jedná se o ryze české firmy plnící si řádně veškeré povinnosti ke svým obchodním partnerům, zaměstnancům a institucím. Všechny jmenované společnosti vyznávají jednotné krédo, a tím je podnikání v souladu s morálními a ekologickými principy. Firma NOSRETI a.s. dlouhodobě podporuje dětský domov pro děti do tří let v Ostravě-Vítkovicích.

     © 2016 NOSRETI a.s.
Nosreti Group